XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 czerwca 2022

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  – we wtorek wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi zakonnika,
  – w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  – w sobotę ze względu na zakończenie Oktawy Bożego Ciała Uroczystość narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
 2. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony w kościele NSPJ. Nabożeństwo Czerwcowe odprawiane jest w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 a w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00.
 3. W środę 22 czerwca zapraszamy na kolejne Nabożeństwo do Św. Rity. Rozpoczniemy je wyjątkowo o godz. 17.30 Nabożeństwem po którym zostanie o godz. 18.00 odprawiona Msza św. z poświęceniem róż. Po Mszy procesja z oktawy Bożego Ciała.
 4. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Procesja dziś po Mszy św. o godz. 8.00 w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00. We czwartek na zakończenie Oktawy tradycyjne poświęcenie młodych pędów zbóż, ziół i kwiatów.
 5. W piątek przypada Uroczystość NSPJ. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja wynagracająca Sercu Pana Jezusa wokół kościoła. W tym dniu z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W piątek też dzieci i młodzież kończą kolejny rok szkolnej i katechetycznej pracy. Serdecznie zapraszam dzieci ze szkoły podstawowej na Mszę św. na godz. 9.15 a młodzież szkół ponadpodstawowych na wieczorną Mszę na godz. 18.00.
 7. Pragnę wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Bożego Ciała. Budowniczym ołtarzy, Liturgicznej Służbie Ołtarza, niosącym chorągwie i feretrony oraz różaniec, strażakom niosącym baldachim, dzieciom sypiącym kwiatki i komunijnym, Orkiestrze Rodzinnej, Strażakom z naszej OSP, Panu Organiście i Kościelnemu a także Wam, moi drodzy za bardzo liczny udział we Mszy św. i w procesji.
 8. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.