XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 lipca 2022

 1. Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Mateusz Węsierski, rzym-kat., kawaler z Gowina i Małgorzata Potera, rzym-kat., panna z Radomia oraz Daniel Hirsz, rzym-kat., kawaler z Masłowa i Katarzyna Siewierska, rzym-kat., panna z Ustarbowa.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  – w poniedziałek Święto Św. Jakuba Apostoła,
  – we wtorek wspomnienie Św. Joachima i Anny rodziców NMP,
  – w piątek wspomnienie Św. Marty, Marii i Łazarza.
 3. Trwa czas wakacji – wszystkim udającym się na zasłużony odpoczynek życzymi pięknej pogody i wielu ciekawych wrażeń. Pamiętajmy, by na wakacyjnych drogach nie zabrakło drogi do Pana Boga. Witamy też w parafii wszystkich przybyłych gości.
 4. Jutro przypada też wspomnienie Św. Krzysztofa patrona kierowców. Msze św. w tym dniu rano o godz. 10.00 i 18.00. Po każdej Mszy św. poświęcenie wszystkich pojazdów mechanicznych na placy przed kościołem i cmentarzem. Ofiary złożone w tym dniu na tacę przeznaczone są na zakup pojazdów mechanicznych dla misjonarzy w ramach akcji MIVA Polska. Na stoliku wyłożone są także plakietki i obrazki ze Św. Krzysztofem, rybki na samochody. Ofiary przeznaczone są także na pomoc dla misjonarzy.
 5. Jutro też przypada 9 rocz. śm. Ks. Proboszcza Edwarda Rusińskiego. Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona o godz. 18.00.
 6. W najbliższą sobotę o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. w Ustarbowie w intencji mieszkańców po której odbędzie się festyn sołecki. Mieszkańcy Ustarbowa serdecznie zapraszają.
 7. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.