XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 sierpnia 2022

 1. Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Grzegorz Czerwionka, rzym-kat., kawaler z Ustarbowa i Edyta Browarczyk, rzym-kat., panna z Kosakowa, Krzysztof Kieliński, rzym-kat., kawaler z Gowina i Karolina Wolska, rzym-kat., panna z Bojana, Adam Zimny, rzym-kat., kawaler z Wyrzecina i Julita Myszkowska, rzym-kat., panna z Gowina, Mateusz Węsierski, rzym-kat., kawaler z Gowina i Małgorzata Potera, rzym-kat., panna z Radomia oraz Daniel Hirsz, rzym-kat., kawaler z Masłowa i Katarzyna Siewierska, rzym-kat., panna z Ustarbowa.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  – w poniedziałek wspomnienie Św. Dominika,
  – we wtorek Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża patronki Europy,
  – w środę Święto Św. Wawrzyńca – diakona i męczennika,
  – we czwartek wspomnienie Św. Klary,
  – w piątek wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego – męczennika.
 3. Rozpoczął się miesiąc sierpień, w historii naszego Narodu, miesiąc tak wielkich wydarzeń historycznych – wybuchu Powstania Warszawskiego czy zrywu Solidarnościowego. Jest to także miesiąc abstynencji. Podejmijmy trud wyrzeczenia od spożywania napojów alkoholowych aby ofiarować go w intencji tych, którzy podejmują walkę ze swoimi uzależnieniami.
 4. Trwa czas wakacji – wszystkim udającym się na zasłużony odpoczynek życzymi pięknej pogody i wielu ciekawych wrażeń. Pamiętajmy, by na wakacyjnych drogach nie zabrakło drogi do Pana Boga. Witamy też w parafii wszystkich przybyłych gości.
 5. W sobotę zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie – rozpoczniemy je modlitwą różańcową o godz. 17.30, Następnie Msza św. i po Mszy procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.
 6. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.
 7. Zmarła nasza parafianka z Pętkowic +Teresa Łaga lat 92. Daty pogrzebu jeszcze nie ustalono. Różaniec – dziś o godz. 18.00, w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 i we wtorek o godz. 18.00. Wieczny odpoczynek…..