XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 sierpnia 2022

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
    – w poniedziałek wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela,
    – w sobotę wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego papieża i doktora Kościoła.
  2. Kończy się czas wakacji. We czwartek rozpoczynamy nowy rok szkolnej i katechetycznej pracy. Serdecznie zapraszam na Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego na godz. 9.00. W czasie tej Mszy św. podziękujemy też p. Bożenie Chełtowskiej za jej długoletnią posługę katechetyczną w naszej parafii.
  3. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W I czwartek o godz. 18.00 Msza św. z egzorcyzmowaniem wody, soli i oleju oraz Godzina Święta z uwielbieniem Jezusa Eucharystycznego. W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. Po Mszy św. o godz. 18.00 comiesięczny różaniec mężczyzn. W I sobotę rano o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i od godz. 9.00 odwiedziny duszpasterskie u chorych.
  4. Od soboty rozpoczyna się w Swarzewie tradycyjny odpust ku czci Narodzenia NMP. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę, która wyruszy w sobotę z Luzina. Szczegółowe informacje na temat odpustu w gablocie przed kościołem.
  5. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
  6. Zmarł nasz parafianin z Gowina +Franciszek Szczepaniak. Różaniec w jego intencji dziś o godz. 18.00 i w poniedziałek o godz. 19.00. Polećmy +Franciszka Miłosierdziu Bożemu.