XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 października 2022

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
    – w piątek wspomnienie Św. Karola Boromeusza biskupa.
  2. We wtorek przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu jak w każdą Niedzielę. Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji zmarłych parafian, szczególnie tych, którzy odeszli do wieczności w minionym roku. Po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się procesja żałobna na cmentarz.
  3. W środę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w tym dniu o godz. 10.00 i po południu o godz. 17.00 i 18.00. Pamiętajmy też, że w dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust za zmarłych. Warunki uzyskania odpustu wywieszone w gablotce przed kościołem i na stronie internetowej.
  4. Zbliża się miesiąc listopad czas modlitwy za zmarłych. Na stoliku wyłożone są kartki na wypominki roczne i jednorazowe. Wypominki jednorazowe odmawiane będą od 2 do 6 listopada po Mszy św. o godz. 18.00 a w niedzielę po każdej Mszy św. Jeżeli chcemy uczestniczyć w modlitwie proszę wpisać datę i godz. kiedy mają być odmówione. Wypominki roczne od Niedzieli 16 listopada o godz. 9.45.
  5. W poniedziałek serdecznie zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00 i po Mszy św. na wieczór uwielbienia świętych Holy Wins. Niech to będzie nasza chrześcijańska odpowiedź na pogański zwyczaj halloween. Zapraszamy dzieci i młodzież do wspólnego uwielbienia świętych – prośba by dzieci przygotowały portrety swoich ulubionych świętych. Modlitwę zakończymy procesją z relikwiami świętych wokół kościoła.
  6. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W I czwartek po Mszy św. comiesięczne uwielbienie, tym razem w intencji dusz w czyśćcu cierpiących. W I piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.30. W I sobotę rano o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i od godz. 9.00 odwiedziny duszpasterskie u chorych/
  7. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.
  8. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku +Franciszka  Tempskiego z Pętkowic. Jutro natomiast o godz. 13.00 pogrzeb +Tadeusza Formelli z Gowina. Naszych zmarłych braci polećmy Bożemu Miłosierdziu….