I NIEDZIELA ADWENTU – 27 listopada 2022

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  – w środę Święto Św. Andrzeja Apostoła,
  – w sobotę wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego kapłana i patrona misji.
 2. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w roratach, które odprawiane będą w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 6.15, we wtorek i piątek o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 8.00. Temat spotkań roratnich: „Z narodzeniem Jezusa było tak…”.
 3. Dzisiaj podczas każdej Mszy św. poświęceie opłatków na stół wigilijny. Opłatki możemy otrzymać w zakrystii za dobrowolną ofiarę, które przeznaczona jest na zakup opału dla parafii na okres zimowy. Dziś też rusza akcja Caritas  Wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Świece do nabycia w zakrystii mała w cenie 10 zł. i duża w cenie 20 zł.
 4. W przyszłą Niedzielę odbędzie się przed kościołem kiermasz Stowarzyszenie „Skrzydła Anioła” z Luzina. Dochód przeznaczony jest na zakup materiałów do pracy z dziećmi w ciągu roku oraz na wyjazd wakacyjny.
 5. W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne. W I czwartek o godz. 18.00 Msza św. z egzorcyzmowaniem wody, soli i oleju i po Mszy czuwanie modlitewne z Chrystusem Eucharystycznym. W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. W I sobotę o godz. 8.00 Msza św. z nabożeństwem wynagradzającym do Niepokalanego Serca NMP i od godz. 9.00 odwiedziny duszpasterskie u chorych.
 6. W przyszłą Niedzielę tradycyjnie przeżywać będziemy Niedzielę modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem zbierane będą ofiary na pomoc dla naszych rodaków żyjących za wschodnią granicą.
 7. Od jutra do czwartku w parafii w Gościecinie odbędzie się kurs przedmałżeński. Osoby zainteresowane proszę o odebranie karty uczestnictwa w zakrystii.
 8. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.