II NIEDZIELA ADWENTU – 04 grudnia 2022

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  – w środę wspomnienie Św. Ambrożego bpa i doktora Kościoła,
  – w czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 2. Tradycyjnie II Niedziela Adwentu jest Dniem Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Możemy naszą modlitwą a także złożoną do puszki przed kościołem pomóc naszym rodakom żyjącym za wschodnią granicą.
 3. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w roratach, które odprawiane są w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 6.15, we wtorek i piątek o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 8.00.
 4. Jutro o godz. 6.15 odprawiona zostanie Msza św. w intencji Rycerzy Kolumba i ich rodzin. O godz. 18.30 w kościele różaniec mężczyzn i o godz. 19.00 spotkanie formacyjne w sali parafialnej.
 5. Poświęcone opłatki możemy otrzymać w zakrystii za dobrowolną ofiarę, która przeznaczona jest na zakup opału dla parafii na okres zimowy. W ramach akcji Caritas  Wigilijne dzieło pomocy dzieciom do nabycia w zakrystii świece mała w cenie 10 zł.
 6. Dzisiaj odbywa się przed kościołem kiermasz Stowarzyszenie „Skrzydła Anioła” z Luzina. Dochód przeznaczony jest na zakup materiałów do pracy z dziećmi w ciągu roku oraz na wyjazd wakacyjny.
 7. Wzorem lat ubiegłych pragniemy też zorganizować pomoc dla najbardziej potrzebujących osób –  w tym roku w ramach parafii. Dary w postaci środków czystości, trwałej żywności i słodyczy możemy składać pod ołtarzem Miłosierdzia Bożego.
 8. We czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu zapraszamy na GODZINĘ ŁASKI. Od godz. 12.00 do godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.  Maryja mówi, że o tej godzinie, zawsze 08 grudnia od godz. 12.00 do 13.00 niebo staje się otworem dla wszystkich którzy z miłością i ufnością będą prosić Boga o miłosierdzie, przebaczenie i potrzebne łaski dla zrozumienia i wypełnienia Woli Bożej.
 9. W sobotę o godz. 16.00 w sali sołeckiej w Ustarbowie zostanie odprawiona Msza św. dla miejscowych seniorów.
 10. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.