III NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 stycznia 2023

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  – we wtorek wspomnienie Św. Franciszka Salezego bpa i doktora Kościoła,
  – w środę Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła,
  – w czwartek wspomnienie Św. Tymoteusza i Tytusa bpów,
  – w sobotę wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu kapłana i doktora Kościoła.
 2. Dzisiaj z inicjatywy Ojca Św. Franciszka przypada Niedziela Słowa Bożego. Ma ona uwrażliwić nas na potrzebę czytania, rozważania i rozumienia słów Pisma Św. Trwa też Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 3. Trwa czas ferii zimowych. Wszystkim udającym się na odpoczynek życzymy dobrej pogody i wielu ciekawych wrażeń. Witamy też przybyłych gości.
 4. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Kolęda w tym tygodniu:
  dzisiaj w Niedzielę 22 stycznia od godz. 14.00: ul. Zwycięstwa, Jaskółcza, Żurawia, Jastrzębia, Myśliwska, Skowronkowa, Bielikowa.
  w poniedziałek 23 stycznia od godz. 16.00: Wejherowska od nr 55 do nr 21 i Kaszubska,
  we wtorek 24 stycznia od godz. 16.00: ul. Równa,
  w środę 25 stycznia od godz. 16.00: kolęda dodatkowa dla tych, którzy nie mogli przyjąć jej w wyznaczonym terminie. Chęć przyjęcia kolędy możemy zgłaszać po Mszy św. w zakrystii.
 5. W imieniu własnym jak i mojego rodzeństwa pragnę wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim, którzy w tych dla nas trudnych dniach po śmierci naszego ojca Ludwika wspierali nas modlitwą, dobrym słowem i okazaną pomocą i życzliwością. Wszystkim składamy z serca płynące wielkie Bóg zapłać.
 6.  Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego w nowej cenie 10 zł. Dla dzieci Mały Gość Niedzielny.