VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 lutego 2023

  1. Od dzisiejszej Niedzieli rozpoczniemy w Kościele pod hasłem „Ku trzeźwości z Kościołem” 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech będzie to dla nas wszystkich czas gorliwej modlitwy o dar trzeźwości szczególnie na czas zbliżającego się Wielkiego Postu.
  2. W ubiegłą Niedzielę zgodnie z apelem biskupów oraz Caritas Polska odbyła się zbiórka ofiar przed kościołem dla wszystkich, którzy ucierpieli w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Na ten cel zebraliśmy 1499 zł. Pieniądze zostały przekazane na konto Caritas AG.
  3. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa, którą w Kościele rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. w tym dniu z obrzędem posypania głów popiołem rano o godz. 10.00 i po południu o godz. 17.00 i 18.00. Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły.
  4. Wraz z rozpoczęciem okresu Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa Wielkopostne. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.00 wraz z komunią świętą i po Mszy św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale śpiewać będziemy tradycyjnie w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
  5. W Środę Popielcową 22 lutego po Mszy św. o godz. 18.00 zostanie odprawione Nabożeństwo do Św. Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych.
  6.  Na stoliku przy konfesjonale wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego dla dzieci Mały Gość Niedzielny w cenie 7 zł.