V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 marca 2023

  1. Przeżywamy dzisiaj V Niedzielę Wielkiego Postu. Tradycyjnie od dziś do Wielkiego Piątku zasłania się krzyże w naszych świątyniach.
  2. Za tydzień Niedziela Palmowa na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palemek podczas każdej Mszy św. W tym dniu Rycerze Kolumba będą rozprowadzać przed kościołem przygotowane palemki. Ofiary przeznaczone są na cele charytatywne.
  3. Zapraszamy na Nabożeństwa Wielkopostne. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.00 wraz z komunią świętą i po Mszy św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale śpiewamy  tradycyjnie w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00. Do skarbonki na filarze można też składać swoją ofiarę w ramach Jałmużny Wielkopostnej.
  4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca kwietnia. O godz. 7.15 rozmyślanie i modlitwa różańcowa. O godz. 8.00 Msza św. i po mszy nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP. W tym dniu nie będzie odwiedzin z komunią u chorych.
  5. Okazja do spowiedzi św. w naszym dekanacie rano od godz. 8.30 do 10.00 i po południu od 15.30 do 17.30 we wtorek w Strzebielinie, we czwartek w Luzinie w parafii MB Różańcowej i w sobotę w Luzinie w parafii Św. Wawrzyńca.
  6. Wychodząc z kościoła do puszki możemy złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za wsparcie.
  7. Na stoliku przy konfesjonale wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego i  Gość Niedzielny Ekstra w cenie 14 zł. poświęcony relikwiom Męki Pańskiej.