IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30 kwietnia 2023

 1. Zapowiedzi przedślubne. Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Wojciech Kuchta, rzym-kat., kawaler z Wejherowa oraz Marlena Płotka, rzym-kat., panna z Gowina oraz  Szymon Giergiński, rzym-kat., kawaler z Góry i Sylwia Frydrych, rzym-kat., panna z Gowina.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  – w środę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tym dniu jak w każdą Niedzielę,
  – w czwartek wspomnienie Św. Floriana męczennika,
  – w sobotę Święto Św. Jakuba i Filipa apostołów.
 3. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza i rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powoałania kapłańskie i zakonne.
 4. Od poniedziałku rozpoczynamy miesiąc maryjny Maj. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 a w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00. Zachęcam też do kultywowania tradycji nabożeństw majowych przy kapliczkach i krzyżach.
 5. W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne. W I czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 Uwielbienie Jezusa Eucharystycznego. W I piątek rano od godz. 9.30 odwiedziny duszpasterskie u chorych okazja do spowiedzi od godz. 16.45. W I sobotę o godz. 7.15 rozważanie i modltwa różańcowa i o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP.
 6. W najbliższą sobotę 6 maja młodzież naszej parafii otrzyma z rąk Ks. Bpa Piotra Przyborka sakrament bierzmowania. Spotkania w ramach nowenny codziennie o godz. 19.00, dziś i 3 maja po Mszy św. o godz. 10.00. Spotkania są obowiązkowe dla młodzieży. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
 7. W przyszłą Niedzielę 7 maja o godz. 10.00 dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do Komunii św. przeżywać będą swoją pierwszą rocznicę. Spotkanie dla dzieci w kościele we czwartek i piątek o godz. 16.15.
 8. W tym tygodniu próby dla dzieci do I Komunii św. we czwartek i w piątek o godz. 15.45. Obecność dzieci obowiązkowa.
 9. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.