UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 21 maja 2023

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  – w poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła,
  – w środę Święto  Nawiedzenia NMP,
  – w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
  – w sobotę wspomnienie Św. Karola Lwangi i Towarzyszy męczenników.
 2. Do środy zapraszam na nabożeństwo majowe odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 a w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00. Od czwartku zaczyna się miesiąc czerwiec i rozpoczniemy odprawianie Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W ubiegłą Niedzielę przeżywaliśmy nasz odpust parafialny. Rza jeszcze dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do godnego jego przeżycia: Ks. kan. Krystianowi, LSO, p. kościelnemu Stefanowi, p. organiście Arturowi, Orkiestrze Rodzinnej, Rycerzom Kolumba, OSP Gowino, wszystkim niosiącym feretrony i chorogwie oraz wszystkim, którzy tak licznie uczestniczyli w Sumie Odpustowej.
 4. Serdecznie dziękuję też wszystkim, którzy przyłączyli się do organizacji rodzinnego festynu parafialnego. Wszystkim osobom zaangażowanym, wszystkim darczyńcom oraz uczestnikom składam serdeczne Bóg zapłać. W ramach festynu na cele parafialne zebraliśmy 1390 zł.
 5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W I czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 godzina święta z Jezusem Eucharystycznym. W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. W I sobotę rano od godz. 7.15 rozważanie i modlitwa różańcowa i o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i od godz. 9.00 odwiedziny duszpasterskie u chorych.
 6. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.