X NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 czerwca 2023

 1. Zapowiedzi przedślubne. Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Tomasz Stenka, kawaler, rzym-kat. z Gowina i Katarzyna Kanasz, panna, rzym-kat. z Redy.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  – w poniedziałek wspomnienie błogosławionych męczenników gdańskich,
  – we wtorek wspomnienie Św. Antoniego z Padwy kapłana i doktora Kościoła,
  – w środę wspomnienie bł. Michała Kozala biskupa i męczennika,
  – w piątek Uroczystość NSPJ,
  – w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 3. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiane jest codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 a w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
 4. Trwa Oktawa Bożego Ciała – procesja dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00. W tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00. We czwartek na zakończenie Oktawy tradycyjne poświęcenie pierwocin ziół i kwiatów. W piątek w Uroczystość NSPJ procesja wynagradzająca po Mszy św. o godz. 18.00. Z racji Uroczystości w tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W najbliższy wtorek 13 czerwca gościć będziemy w parafii kapłanów, z którymi 27 lat temu przyjąłem święcenia kapłańskie. O godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna na którą zapraszamy wszystkich parafian.
 6. Raz jeszcze bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Uroczystości Bożego Ciała – LSO, p. Organiście i Orkiestrze, wszystkim budowniczym ołtarzy, niosącym baldachim, krzyż, świece, chorągwie, feretrony i różaniec, niezawodnej OSP Gowino, dziewczynkom sypiącym kwiatki, dzieciom komunijnym a także Wam, moi drodzy za liczny udział we Mszy św., przyjętą licznie komunię św. i za udział w procesji.
 7. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.