XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 lipca 2023

 1. Zapowiedzi przedślubne. Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Michał Niżnik, kawaler, rzym-kat. z Gowina i Paulina Drewa, panna, rzym-kat. z Ustarbowa.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  – we wtorek Święto Św. Benedykta opata, patrona Europy,
  – w środę wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu bpa i męczennika,
  – w czwartek wspomnienie Św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,
  – w sobotę wspomnienie Św. Bonawentury bpa i doktora Kościoła.
 3. Trwa czas wakacji. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele. Wszystkim udającycm się na zasłużony wypoczynek życzymy wielu ciekawych wrażeń i dobrej pogody. Pamiętajmy też żeby na wakacyjnych drogach zawsze znaleźć drogę do Pana Boga.
 4. W okresie wakacyjnym ulega zmianie grafik sprawowanych Mszy św. Msza św. we wtorek i czwartek będzie odprawiana rano o godz. 9.00. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym czynne w poniedziałek, środę i piątek przez pół godz. po wieczornej Mszy św.
 5. We czwartek przypada Dzień Fatimski. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 17.30. Następnie Msza św. i po niej procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.
 6. W sobotę w 15 dniu miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 odmówimy litanię do patrona naszej parafii Św. Izydora upraszając dobrej pogody dla rolników na czas żniw.
 7. W przyszłą Niedzielę o godz. 5.00 wyruszy z Luzina piesza pielgrzymka do Sianowa. Zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymowaniu – będzie nasz nowy propożec parafialny oraz wędrować będzie figura Matki Bożej Fatimskiej z naszej parafii.
 8. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.