XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 lipca 2025

 1. Zapowiedzi przedślubne. Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Marek Kaczmarek, kawaler, rzym-kat. z Gowina i Sandra Potrykus, panna, rzym-kat. z Kębłowa oraz Michał Niżnik, kawaler, rzym-kat. z Gowina i Paulina Drewa, panna, rzym-kat. z Ustarbowa.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  – w poniedziałek wspomnienie Św. Kingi,
  – we wtorek Święto Św. Jakuba Apostoła,
  – w środę wspomnienie Św. Joachima i Anny – rodziców NMP
  – w sobotę Święto Św. Marty, Marii i Łazarza.
 3. Z inicjatywy Ojca Św. Franciszka obchodzimy dzisiaj w Kościele dzień babci i dziadka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych kochanych seniorach.
 4. Trwa czas wakacji. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele. Wszystkim udającycm się na zasłużony wypoczynek życzymy wielu ciekawych wrażeń i dobrej pogody. Pamiętajmy też żeby na wakacyjnych drogach zawsze znaleźć drogę do Pana Boga.
 5. W okresie wakacyjnym ulega zmianie grafik sprawowanych Mszy św. Msza św. we wtorek i czwartek będzie odprawiana rano o godz. 9.00. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym czynne w poniedziałek, środę i piątek przez pół godz. po wieczornej Mszy św.
 6. We wtorek przypada też wspomnienie Św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Poświęcenie samochodów, motorów i rowerów po Mszy św. o godz. 10.00 i 18.00. W tym dniu ofiary złożone na tacę przeznaczone są na pomoc dla misjonarzy w zakupie środków transportu w ramach ogólopolskiej akcji MIVA Polska. Na stoliku przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy możemy zaopatrzyć się w breloczki i magnesy ze Św. Krzysztofem. Ofiara 5 zł. przeznaczona też na pomoc dla misjonarzy.
 7. We wtorek przypada też 10 rocz. śm. pierwszego proboszcza i budowniczego naszej świątyni Ks. Edwarda Rusińskiego. Msze św. w Jego intencji zostaną odprawione o godz. 10.00 i 18.00. Pamiętajmy o zmarłym kapłanie w naszych modlitwach.
 8. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.
 9. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności +Franciszka Hinc l.60 z Ustarbowa, którego pogrzeb odbył się w dniu wczorajszym. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu …