XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 lipca 2023

 1. Zapowiedzi przedślubne. Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Marek Kaczmarek, kawaler, rzym-kat. z Gowina i Sandra Potrykus, panna, rzym-kat. z Kębłowa oraz Michał Niżnik, kawaler, rzym-kat. z Gowina i Paulina Drewa, panna, rzym-kat. z Ustarbowa.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  – w poniedziałek wspomnienie Św. Ignacego Loyoli,
  – we wtorek wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego,
  – w piątek wspomnienie Św. Jana Marii Vianeya.
 3. Trwa czas wakacji. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele. Wszystkim udającycm się na zasłużony wypoczynek życzymy wielu ciekawych wrażeń i dobrej pogody. Pamiętajmy też żeby na wakacyjnych drogach zawsze znaleźć drogę do Pana Boga.
 4. W okresie wakacyjnym ulega zmianie grafik sprawowanych Mszy św. Msza św. we wtorek i czwartek będzie odprawiana rano o godz. 9.00. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym czynne w poniedziałek, środę i piątek przez pół godz. po wieczornej Mszy św.
 5. We wtorek rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc wielu ważnych wydarzeń historycznych w dziejach naszego narodu. Od wielu lat jest to także miesiąc abstynencji. Podejmijmy ją świadomie w intencji wszystkich walcząc z uzależnieniami. Od wtorku też w Lizbonie rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży.
 6. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W I czwartek o godz. 18.00 Msza św. z egzorcyzmowaniem wody, soli i oleju. Po Mszy św. godzina święta z Jezusem Eucharystycznym z modlitwą o wewnętrzne uzdrowienie. W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. W I sobotę rano od godz. 7.15 rozmyślanie i różaniec i o godz. 8.00 Msza św. z nabożeństwem wynagradzającym do Niepokalanego Serca NMP. Od godz. 9.30 odwiedziny duszpasterskie u chorych.
 7. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.
 8. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności +Zofię Franczuk l.75 z Ustarbowa. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu …