ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO – 6 sierpnia 2023

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  – we wtorek wspomnienie Św. Dominika kapłana,
  – w środę Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża doktora Kościoła,
  – we czwartek Święto Św. Wawrzyńca diakona i męczennika,
  – w piątek wspomnienie Św. Klary
  – w sobotę wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego męczennika.
 2. Przeżywamy dzisiaj Święto Przemienienia Pańskiego. Spójrzmy oczami wiary na prawdziwe oblicze Chrystusa Pana i usłyszmy słowa: To jest mój Syn umiłowany”
 3. Trwa czas wakacji. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele. Wszystkim udającycm się na zasłużony wypoczynek życzymy wielu ciekawych wrażeń i dobrej pogody. Pamiętajmy też żeby na wakacyjnych drogach zawsze znaleźć drogę do Pana Boga.
 4. W okresie wakacyjnym ulega zmianie grafik sprawowanych Mszy św. Msza św. we wtorek i czwartek są odprawiane rano o godz. 9.00. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym czynne w poniedziałek, środę i piątek przez pół godz. po wieczornej Mszy św.
 5. Dziś w Lizbonie zakończenie Światowych Dni Młodzieży pod przewodnictwem papieża Franciszka.
 6. Ciesząc się dużą ilością dziewcząt i chłopców którzy służą Panu Bogu przy ołtarzu chcielibyśmy zorganizwać dla nich – w ramach podziękowania za ich służbę – wyjazd na zakończenie wakacji. Dlatego ośmielam się prosić by w przyszłą Niedzielę złożyć ofiarę do puszki jako wyraz naszego podziękowania za ich posługę. Zachęcam też dziewczynki i chłopców do zapisywania się do Liturgicznej Służby Ołtarza.
 7. W przyszłą Niedzielę 13 sierpnia po Mszy św. o godz. 8.00 Nabożeństwo Fatimskie. Odmówimy dziesiątek różańca św. w intencji pokoju na świeci i po modlitwie procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.
 8. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.