XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 sierpnia 2023

 1. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Dawid Krutel, kawaler, rzym-kat. z Gowina i Karolina Zielonka, panna, rzym-kat. z Wejherowa.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  – w poniedziałek wspomnienie Św. Piusa X papieża,
  – we wtorek wspomnienie NMP Królowej,
  – we czwartek Święto Św. Bartłomieja Apostoła,
  – w sobotę Uroczystość NMP Częstochowskiej.
 3. Trwa czas wakacji. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele. Wszystkim udającycm się na zasłużony wypoczynek życzymy wielu ciekawych wrażeń i dobrej pogody. Pamiętajmy też żeby na wakacyjnych drogach zawsze znaleźć drogę do Pana Boga.
 4. W okresie wakacyjnym ulega zmianie grafik sprawowanych Mszy św. Msza św. we wtorek i czwartek są odprawiane rano o godz. 9.00. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym czynne w poniedziałek, środę i piątek przez pół godz. po wieczornej Mszy św.
 5. Chciałby bardzo serdecznie podziękować za złożone ofiary na fundusz ministrancki. Zebraliśmy na ten cel 2387 zł. We wtorek 29 sierpnia ministranci udadzą się na całodzienną wycieczkę-pielgrzymkę do Fromborka i do Gietrzwałdu. Natomiast na pomoc dla Słowenii zebraliśmy 850 zł. Pieniądze zostaly przekazane na konto Caritas AG.
 6. We wtorek kolejne Nabożeństwo do Św. Rity. O godz. 18.00 Msza św. z poświęceniem róż i po Mszy nabożeństwo do patronki spraw trudnych i beznadziejnych.  
 7. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.