XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 września 2023

  1. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Dawid Krutel, kawaler, rzym-kat. z Gowina i Karolina Zielonka, panna, rzym-kat. z Wejherowa.
  2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
    – w piątek Święto Narodzenia NMP.
  3. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolnej i katechetycznej pracy. Rozpoczynamy także przy parafii katechezę sakramentalną przygotowującą do przyjęcia sakramentów I Komunii św. i bierzmowania. Deklaracje przystąpienia do tej katechezy wyłóżone są na stoliku przy konfesjonale. Deklaracje składają rodzice w biurze parafialnym do Niedzieli 24 września. Proszę o świadome zapoznanie się z warunkami uczestnictwa w katechezie sakramentalnej.
  4. Wydział katechetyczny KG kierując się dobrem nauczania religii w szkołach w 2010 roku na terenie Archidiecezji Gdańskiej został wprowadzony tzw. Indeks Katechizacji. To wewnętrzny dokument kościelny potwierdzający uczestnictwo w lekcjach religii oraz życiu parafialnym. Każdy uczeń szkoły podstawowej i średniej powinien posiadać Indeks i okazywać go w ramach katechezy sakramentalnej, w biurze parafialnym i podczas wizyty duszpasterskiej. Indeks Katechizacji można otrzymać w zakrystii.
  5. W poniedziałek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Rycerzy Kolumba – na którą zapraszamy Rycerzy i ich rodziny. Po Mszy św. różeniec mężczyzn i o godz. 19.00 spotkanie formacyne dla rycerzy w sali parafialnej.
  6. W najbliższy wtorek o godz. 18.00 w naszej szkole podstawowej odbędzie się zebranie wiejskie sołectwa Gowino. Szczegółowe informacje w gablocie przed kościołem.
  7. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. O godz. 18.00 Msza św. z egzorcyzmowanie wody, soli i oleju oraz Godzina Święta z Jezusem Eucharystycznym z modlitwą o wewnętrzne uzdrowienie.
  8. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.