XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 września 2023

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  – w środę wspomnienie Św. Wincentego a Paulo kapłana,
  – we czwartek wspomnienie Św. Wacława męczennika,
  – w piątek Święto Św. Archaniołów Michała Gabriela i  Rafała,
  – w sobotę wspomnienie Św. Hieronima kapłana o doktora Kościoła.
 2. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego rozpoczynamy także przy parafii katechezę sakramentalną przygotowującą do przyjęcia sakramentów I Komunii św. i bierzmowania. Deklaracje przystąpienia do tej katechezy wyłóżone są na stoliku przy konfesjonale. Składamy je do dnia dzisiejszego w biurze parafialnym. Proszę o świadome zapoznanie się z warunkami uczestnictwa w katechezie sakramentalnej.
 3. Spotkanie dla rodziców, którzy zapisali dzieci na katechezę sakramentalną do I Komunii św. w poniedziałek o godz. 19.00. Proszę o obecność obowiązkową co najmniej jednego z rodziców.
 4. Spotkanie dla rodziców i młodzieży, kandydatów do bierzmowania we wtorek o godz. 19.00 w kościele. Proszę o obecność obowiązkową co najmniej jednego z rodziców wraz z dzieckiem.
 5. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą Niedzielę a przeznaczone na zakup opału dla parafii. Na ten cel zebraliśmy 8109 zł. Za te pieniądze zakupiono 7 ton pelletu.
 6. Dzisiaj odbywa się przed kościołem jesienna zbiórka ofiar na potrzeby katolickich uczelni – w tym, także na potrzeby naszego GSD, które utrzymuje się z ofiar diecezjan.
 7. Od przyszłej Niedzieli rozpoczynamy miesiąc różańcowy – październik. Różaniec w naszym kościele w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 a w tygodniu codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 16.30.
 8. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.
 9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza najstarsza parafianka +Klara Wrosz l. 98 z Ustarbowa. Różaniec dziś o godz. 15.00. Pogrzeb jutro w poniedziałek różaniec o godz. 13.15 i Msza o godz. 14.00.