XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 01 października 2023

 1. Zapowiedzi przedślubne. Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Kamil Plotzke, kawaler, rzym-kat. z Barłomina oraz Patrycja Dzienisz, panna, rzym-kat. z Pętkowic.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  – w poniedziałek wspomnienie Św. Aniołów Stróżów,
  – w środę wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu,
  – we czwartek wspomnienie Św. Siostry Faustyny Kowalskiej,
  – w sobotę wspomnienie NMP Różańcowej.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc różańcowy – październik. Różaniec w naszym kościele w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 a w tygodniu codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 16.30.
 4. Jutro serdecznie zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00 Rycerzy Kolumba wraz ze swoimi rodzinami. Po Mszy św. różaniec mężczyzn i o godz. 19.00 spotkanie formacyjne rycerzy w sali parafialnej.
 5. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczymany katechezę sakramentalną przy parafii – dziś po Mszy św. o godz. 10.00 dla dzieci komunijnych a za tydzień dla młodzieży do bierzmowania.
 6. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek Msza św. o godz. 18.00 z egzorcyzmowaniem wody, soli i oleju. Po Mszy św. uwielbienie Jezusa Eucharystycznego. W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00. W I sobotę rano od 7.15 rozmyślanie i modlitwa różańcowa a o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP. Od godz. 9.30 odwiedziny duszapsterskie u chorych.
 7. W ubiegłą Niedzielę na utrzymanie uczelni katolickich zebraliśmy 300 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 8. Wspólnota Kościoła Domowego zachęca nas do podjęcia modlitwy za swoją miejscowość „Morze modlitwy”. Szczegóły na plakacie w gablotce i na ulotkach wyłożonych na stoliku.
 9. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego. Jest do nabycia GN Ekstra poświęcony Matce Najświętszej oraz naszym narodowym sanktuariom Maryjnym w cenie 14 zł.
 10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin +Henryk Flisikowski l.69 z Gowina. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu….