XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 października 2023

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  – w środę Uroczystość Wszystkich Świętych,
  – we czwartek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny,
  – w sobotę wspomnienie Św. Karola Boromeusza bpa.
 2. Jeszcze do wtorku zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową. Różaniec dziś po Mszy św. o godz. 8.00. W poniedziałek i wtorek o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci we wtorek o godz. 16.30 połączony z Uwielbieniem Świętych z racji Uroczystości Wszystkich Świętych.
 3. W ubiegłą Niedzielę w ramach zbiórki na pomoc dla misjonarzy zberaliśmy 1140 zł. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła.
 4. W najbliższą środę przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu jak w każdą Niedzielę o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Tradycyjnie po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja żałobna na nasz parafialny cmentarz połączona z modlitwą w intencji naszych bliskich zmarłych.
 5. We czwartek przypada Dzień Zaduszny – Msze św. w tym dniu o godz. 10.00, 17.00 i 18.00. W dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust za zmarłych. Warunki umieszczone w gablotce przed kościołem.
 6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Na stoliku wyłożone zostały kartki na wypominki jednorazowe i roczne. Wypominki jednorazowe odmawiane będą od Dnia Zadusznego do 8 listopada po każdej Mszy św. Jeżeli chcemy w nich uczestniczyć proszę wpisać datę i jeżeli jest to niedziela godz. Mszy św. Wypominki roczne zaczniemy odmawiać od Niedzieli 19 listopada. Ofiary składane na wypominki przeznaczone będą na zakup kolejnej partii opału dla parafii na okres jesienno-zimowy.
 7. Wtym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W I czwartek w Dzień Zaduszny po Mszy św. o godz. 18.00 Uwielbienie Jezusa Eucharystycznego połączone z modlitwą za zmarłych. W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. W I sobotę rano od godz. 7.15 rozważanie i modlitwa różańcowa a o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP. Od 9.30 odwiedziny u chorych.
 8. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.