XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 listopada 2023

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  – w poniedziałek wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego kapłana,
  – we wtorek wspomnienie Ofiarowania NMP,
  – w środę wspomnienie Św. Cecyli dziewicy i męczennicy,
  – w piątek wspomnienie Św. Andrzeja Dung-Lac kapłana i Towarzyszy.
 2. Dzisiaj po raz VII z inicjatywy papieża Francisza przeżywamy Światowy Dzień Ubogich. Niech nasze serca nigdy nie pozostaną zamknięte na potrzeby biednych i ubogich.
 3. W ubiegłą niedzielę w Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym zebraliśmy na rzecz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie 1499 zł i 10 euro. Bóg zapłać za okazane serce i wsparcie dla naszych cierpiących sióstr i braci.
 4. Od dzisiejszej niedzieli zaczynamy modlitwę w ramach wypominek rocznych. Wypominki zostały podzielone na 2 części. Odmawiać je będziemy 15 minut przed niedzielną Mszą św. o godz. 10.00.
 5. W najbliższą środę 22 listopada zapraszamy na kolejne Nabożeństwo do Św. Rity. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 18.00 z obrzędem poświęcenia róż. Następnie po Mszy św. nabożeństwo do patronki spraw trudnych i beznadziejnych.
 6. W przyszłą Niedzielę w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata gościć będziemy w naszej parafii przedstawiciela naszgo Gdańskiego Seminarium Duchownego. Będzie to nasz dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne oraz dzień materialnego wsparcia naszego seminarium.
 7. Na prośbę parafian od najbliższego piątku Koronka do Bożego Miłosierdzia połączona będzie z wystawieniem Najświętszego Sakramentu po której do godz. 19.00 trwać będzie adoracja w ciszy do godz. 19.00.
 8. Wszystkie dzieci, które chciałyby ubogaciś swoim śpiewem kolęd Mszę św. Pasterkę o godz. 21.30 zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie w sobotę o godz. 12.00 do sali parafialnej.
 9. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.