III NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 stycznia 2024

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  – w środę wspomnienie Św. Francisza Salezego biskupa i doktora Kościoła,
  – we czwartek Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła,
  – w piątek wspomnienie Św. Tymoteusza i Tytusa biskupów.
 2. Od czwartku trwa w kościele pod hasłem: „Będziesz miłował Pana, swego Boga, a bliźniego swego jak siebie samego” Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Niech to będzie szczególny czas naszej modlitwy aby wszyscy wyznawczy Jezusa stanowili jedną owczarnię.
 3. Dzisiaj, z inicjatywy Ojca Św. Franciszka, obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. Niech lektura Pisma Św. dodaje nam sił i odwagę w postępowaniu w naszym codziennym życiu według zasad wiary.
 4. Jutro w 22 dniu miesiąca zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. ku czci Św. Rity z obrzędem poświęcenia róż i po Mszy św. nabożeństwo do patronki spraw trudnych i beznadziejnych.
 5. Od czwartu wracamy do normalnego funkcjonowania parafii. Msza św. wieczorna o godz. 18.00 i buro parafialne czynne przez pół godziny po wieczornej Mszy św. do piątku.
 6. Na stoliku przy konfesjonale do nabycia prasa katolicka – najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
 7. Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Osoby, które są nowymi mieszkańcami oraz te, które nie przyjęły kolędy w ubiegłym roku proszę o zgłaszanie chęci przyjęcia kapłana w zakrystii po Mszy św.
  Kolęda w tym tygodniu:
  Niedziela 21.01. godz. 14.00Gowino ul. Łąkowa, Wrzosowa, Jagodowa, Różana od ul. Gościecińskiej i Wejherowska 36.
  poniedziałek 22.01 godz. 16.00Gowino ul. Kwiatowa, Chabrowa, Akacjowa, Diamentowa i Szafirowa
  wtorek 23.01. godz. 16.00 kolęda dodatkowa. Osoby, które z różnych względów nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie proszę o zgłaszanie chęci przyjęcia kapłana w zakrystii po Mszy św.