NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 31 marca 2024

  1. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Paweł Nadolski, rzym-kat., kawaler z Wejherowa oraz Weronika Jaedtke, rzym-kat., panna z Gowina
  2. Przeżywamy dziś radosny dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. dzisiaj jeszcze o godz. 10.00 i 12.00. Jutro II Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Tradycyjnie swoje słowo w tym dniu kieruje do nas Rektor KUL. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na funkcjonowanie uczelni katolickich.
  3. Chciałby bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Triduum Paschalnego i Rezurekcji. Dziękuję LSO za przygotowanie liturgii tych dni, panu organiście Arturowi, panu kościelnemu Stefanowi, osobom, które przygotowały Ciemnice i Grób Pański, paniom za przygotowanie czuwania w Wielki Czwartek, OSP Gowino za straż przy grobie i pomoc przy rezurekcji, orkiestrze rodzinnej, kwiaciarni „Kwiaty u Jasi” oraz Wam, moi drodzy, za liczny udział w liturgii tych dni i trwaniu na modlitwie – wszystkim wielkie Bóg zapłać.
  4. Trwamy na nowennie przed świętem Miłosierdzia Bożego. Nowenna w Święta 15 minut przed Mszą św. o godz. 10.00 i w tygodniu do soboty po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. W przyszłą Niedzielę o godz. 15.00 specjalne Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. W przyszłą Niedzielę zbiórka ofiar przed kościołem na rzecz Caritas AG.
  5. W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne – w I czwartek Msza św. o godz. 18.00 z egzorcyzmowaniem wody, soli i oleju oraz z modlitwą o wewnętrzne uzdrowienie. W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00 i w I sobotę od godz. 7.15 rozmyślanie i modlitwa różańcowa i o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  6. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego