V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28 kwietnia 2024

 1. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Arkadiusz Okrój kawaler, rzym-kat. z Gowina i Aleksandra Labuda, panna, rzym-kat. z Łebna oraz Tomasz Jeske, kawaler, rzym-kat. z Gowina i Woleta Połczyńska, panna, rzym-kat. z Fajsłowic.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  – w poniedziałek Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej,
  – we czwartek wspomnienie Św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła
  – w piątek Uroczystość NMP Królowej Polski
  – w sobotę wspomnienie Św. Floriana męczennika – patrona strażaków.
 3. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. serdecznie zapraszam do kościoła na obowiązkowe próby w tym tygodniu w poniedziałek i we wtorek na godz. 16.00.
 4. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W I czwartek zapraszam wyjątkowo do spowiedzi św. od godz. 17.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 egzorcyzmowanie wody, soli i oleju i Godzina Św. z Uwielbieniem Jezusa Eucharystycznego. W I sobotę rano od godz. 7.15 rozważanie i modlitwa różańcowa, o 8.00 Msza św. i Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP i od godz. 9.30 odwiedziny duszpasterskie u chorych.
 5. Od środy rozpoczynamy miesiąc mryjny Maj. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 a w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00. Zachęcam też do odprawiania majowego przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.
 6. W piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tym dniu jak w każdą Niedzielę – o godz. 8.00, 10.00 i 12.00.
 7. Kończymy dziś Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Wychodząc z koscioła możemy naszą ofiarą wesprzeć nasze GSD, które utrzymuje się tylko z ofiar wiernych.
 8. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego oraz dla dzieci majowy numer Małego Gościa Niedzielnego.