VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 5 maja 2024

 1. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Arkadiusz Okrój kawaler, rzym-kat. z Gowina i Aleksandra Labuda, panna, rzym-kat. z Łebna .
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  – w poniedziałek Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba,
  – w środę Uroczystość Św. Stanisława biskupa i mączennika, głównego patrona Polski
 3. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Majowe sprawowane w kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 a w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
 4. Przed nami ostatni tydzień przygotowania dzieci do I Komunii św. Obowiązkowe próby dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.
 5. W przyszłą Niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 10.00 I Komunia św. Natomiast w czasie Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się rocznica dla dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św.
 6. W przyszłą Niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i odpust na Kalwarii Wejherowskiej. Tradycyjnie będziemy gość w naszej parafii pielgrzów z Kościerzyny. Będzie to jubileusza 350 pielgrzymka. Tradycyjnie zwracam się z prośbą o pomoc w przygotowaniu poczęśtunku dla pielgrzymów – w piątek ok. godz. 13.30 i w niedzielę ok. godz. 13.00. Proszę też by tak jak co roku ofiarować dla pielgrzymów ciasta, wodę mineralną, napoje, słodkie przekąski. Zwracam się też prośbą do osób dysponujących wolnym czasem o pomoc w zorganizowaniu poczęstunku na placu kościelnym.
 7. W poniedziałek na Msze św. na godz. 18.00 zapraszam Rycerzy Kolumba wraz ze swoimi rodzinami. Po Mszy różaniec mężczyzn i o godz. 19.00 spotkanie formacyjne w sali parafialnej.
 8. W Niedzielę 19 maja przypada nasz odpust parafialny ku czci Św. Izydora Oracza. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00 a przewodniczyć jej będzie Ks. Jan Uchwat Ojciec Duchowny naszego GSD. Po Mszy procesja wokół kościoła – prośba o przygotowanie sztandarów i feretronów. Tradycyjnie od godz. 15.00 na parkingu przy cmentarzu kolejny Festyn Rodzinny. Serdecznie zaprasza osoby, które chciałby wesprzeć festyn darami, fantami czy finansowo o kontakt ze mną po Mszy św.
 9. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.