WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 12 maja 2024

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  – w poniedziałek wspomnienie NMP z Fatimy,
  – we wtorek Święto Św. Macieja Apostoła,
  – w środę liturgiczne wspomnienie Św. Izydora Oracza – patrona naszej parafii,
  – we czwartek Święto Św. Andrzeja Boboli męczennika, patrona Polski.
 2. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Majowe sprawowane w kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 a w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
 3. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 10.00 I Komunia św. Natomiast w czasie Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się rocznica dla dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. Serdecznie zapraszam dzieci komunijne do udziału w Białym Tygodniu – msze św. od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
 4. W poniedziałek przypada Dzień Fatimski. Serdecznie zapraszamy po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie – rozpoczniemy je odmówieniem 10-ti różańca świętego w intencji pokoju na świecie a następnie odbędzie się procesja z figurą wokół kościoła. Modlitwę zakończymy odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.
 5. W przyszłą Niedzielę 19 maja odbędzie się nasz odpust parafialny ku czci Św. Izydora Oracza. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00 a przewodniczyć jej będzie Ks. Jan Uchwat Ojciec Duchowny naszego GSD. Po Mszy procesja wokół kościoła – prośba o przygotowanie sztandarów i feretronów. Tradycyjnie od godz. 15.00 na parkingu przy cmentarzu kolejny Festyn Rodzinny. Serdecznie zaprasza osoby, które chciałby wesprzeć festyn darami, fantami czy finansowo o kontakt ze mną po Mszy św.
 6. W przyszłą Niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Św. Pragniemy do tej uroczystości przygotować się poprzez czuwanie modlitewne, które odbędzie się w sobotę po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam do duchowego przygotowania się do tajemnicy zesłania Ducha Św. i naszego parafialnego odpustu.
 7. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.