IX Niedziela Zwykła – 29 maja 2016

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
 • We wtorek – Święto Nawiedzenia NMP
 • W Środę – wspomnienie Św. Justyna męczennika
 • W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
 • W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
 1. Pragnę raz jeszcze bardzo serdecznie podziękować wszystkim za organizację procesji Bożego Ciała. Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu Organiście, Orkiestrze, Straży Pożarnej, dzieciom sypiącym kwiatki i pierwszokomunijnym, wszystkim sztandarom i feretronom, paniom niosącym różaniec, panom niosącym baldachim, budowniczym ołtarzy, oraz wszystkim ofiarodawcą odbudowanego i poświęconego krzyża. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać.
 2. Trwa Oktawa Bożego Ciała – procesja po Mszy Św. o godz. 18.00, natomiast w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.00. Serdecznie zachęcam wszystkich do licznego w niej udziału. Na zakończenie oktawy we czwartek tradycyjne poświęcenie wianków ziół i młodych pędów.
 3. W środę rozpoczynamy miesiąc czerwiec, poświęcony w Kościele Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 a w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.00.
 4. W piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Św. o godz. 18.00 procesja wynagradzająca Sercu Bożemu za grzechy nasze i całego świata wokół kościoła. Serdecznie zapraszam.
 5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w I-wszy Piątek od godz. 16.30. Natomiast odwiedziny duszpasterskie u chorych w I-wszą Sobotę od godz. 9.00.
 6. U ministrantów do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego
 7. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła rozprowadzane są książeczka o Miłosierdziu w cenie 5 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na rehabilitacje naszej małej parafianki Kai z Pętkowic.

Na owocne przeżywanie nowego tygodnia niech w przeżywanym Roku Miłosierdzia Bóg nam błogosławi.