XII Niedziela Zwykła – 19 czerwca 2016

 1. Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Grzegorz Laga, kawaler, rzym-kat z Wejherowa oraz Krystyna Gajewska, panna, rzym-kat z Gowina.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  • We wtorek – wspomnienie bł. Alojzego Gonzagi – zakonnika
  • W piątek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela – z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Trwa miesiąc czerwiec, poświęcony w Kościele Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 a w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.00.
 4. W piątek dzieci i młodzież uroczyście kończą kolejny rok szkolnej i katechetycznej pracy. Zapraszamy dzieci z naszej szkoły podstawowej na Mszę dziękczynną – kl. najmłodsze na godz. 8.00 a starsze na godz. 9.30. Młodzież gimnazjalną i licealną zapraszamy na Mszę na godz. 18.00.
 5. U ministrantów do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
 6. w środę 15 czerwca 2016 r. w 80 roku życia i 56 roku kapłaństwa, zmarł kanonik Franciszek Łysikowski – który od lipca 2007 r. zamieszkiwał na terenie parafii Niepokalanego Serca NMP w Gdyni Karwinach i w miarę sił posługiwał też w parafii w Gowinie. Pogrzeb Ks. Franciszka odbędzie się w poniedziałek o godz. 10.30 różaniec, o godz. 11.00 Msza Św. w kościele na Karwinach i po Mszy Św. pogrzeb na cmentarzu w Sopocie.
 7. Z ogłoszeniami parafialnymi i intencjami mszalnymi możemy zapoznać się na stronie internetowej parafii. Adres strony parafiagowino.pl.

 

Niech Chrystus Pan, którego Serce jest pełne dobroci i miłości dla nas wszystkich nam, a szczególnie dzieciom i młodzieży na czas wakacji błogosławi.