XVI Niedziela Zwykła – 17 lipca 2016

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  • W poniedziałek wspomnienie Św. Szymona z Lipnicy zakonnika
  • W środę wspomnienie Bł. Czesława kapłana
  • W piątek wspomnienie Św. Marii Magdaleny
  • W sobotę Święto Św. Brygidy Szweckiej zakonnicy
 2. Wszystkim udającym się na zasłużony letni wypoczynek życzymy Bożego błogosławieństwa, pięknej pogody, wielu ciekawych wrażeń i nabrania sił do podjęcia swoich codziennych obowiązków. Witamy natomiast w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości.
 3. Centralne Uroczystości w ramach Światowych Dni Młodzieży w naszej Archidiecezji wraz z młodzieżą, która przebywa na terenie naszej Archidiecezji z różnych stron świata rozpoczną się w sobotę 23 lipca o godz. 9.30 na placu przy Pomniku Ofiar Grudnia w Gdańsku i potrwają cały dzień. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym Święcie Młodych także młodzież z naszej parafii.
 4. W ubiegłą Niedzielę na cele remontowe naszej parafii zebraliśmy 3140,50 zł. Za złożone ofiary składam wszystkim wielkie Bóg zapłać. Dziękuje też osobom indywidualnym, które swoimi ofiarami czy darami serca wspierają naszą parafię. Wszystkim za wszystko z serca dziękuję. Ofiary można też wpłacać na konto parafialne – które znajdziemy na stronie internetowej parafii – z dopiskiem na cele kultu religijnego a przy rocznym rozliczeniu odpisać od podatku.
 5. Serdecznie dziękuję też za troskę o piękno i czystość naszej świątyni a szczególnie osobom, które posprzątały i udekorowały kościół a także dziękuję za przystrzyżenie trawy wokół kościoła i na cmentarzu. Proszę też sprawdzić stan grobów i pomników po ostatnich ulewach.
 6. U ministrantów do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego.

 

Wszystkim parafianom życzę dobrej niedzieli
i obfitującego w Boże błogosławieństwo nowego tygodnia.