XVII Niedziela Zwykła – 24 lipca 2016

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  • W poniedziałek Święto Św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie Św. Krzysztofa patrona kierowców
  • We wtorek wspomnienie Św. Joachima i Anny – rodziców NMP
  • W piątek wspomnienie Św. Marty
 2. W poniedziałek przypada 3 rocz. śm. Ks. Edwarda Rusińskiego – pierwszego proboszcza i budowniczego kościoła w Gowinie. Serdecznie zapraszam w tym dniu na Mszę św. o godz. 19.00 podczas której podziękujemy Bogu z dar naszej Świątyni i posługi Ks. Edwarda oraz prosić będziemy Miłosiernego Boga o dar życie wieczne dla zmarłego kapłana.
 3. W poniedziałek wspominamy Św. Krzysztofa patrona kierowców. W tym dniu w sposób szczególny modlić się będziemy w czasie Mszy Św. o godz. 19.00 także w intencji kierowców. Po Mszy Św. na placu przed cmentarzem i placu przy przystanku autobusowym poświęcenie samochodów, motorów, rowerów i wszystkich innych pojazdów mechanicznych. Ofiary złożone w tym dniu na tacę i z racji poświęcenia pojazdów przeznaczone są na zakup samochodów dla misjonarzy przez MIVA Polska. Za wsparcie tego szczytnego celu składam serdeczne Bóg zapłać.
 4. Trwają Światowe Dni Młodzieży w poszczególnych diecezjach. Od wtorku rozpoczną się uroczystości w Krakowie. Natomiast od środy do Niedzieli gościć będziemy w naszej Ojczyźnie Ojca Św. Franciszka. Ojciec Św. oprócz udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, odwiedzi Jasną Górę oraz obóz w Oświęcimiu. Niech będzie to dla nas wszystkich czas radości spotkania z Piotrem naszych czasów i jak miało to miejsce za czasów pielgrzymek Św. Jana Pawła II udekorujmy okna naszych domów plakatem z Ojcem Św. czy flagami narodowymi i papieskimi. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym znajdziemy plakat z Ojcem Św. Franciszkiem a na podstawie z wodą świeconą możemy sobie wziąć obrazek z Papieżem.
 5. U ministrantów przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
 6. W minionym tygodniu odszedł do wieczności w 42 roku życia nasz parafianin śp. Janusz Schwann. Pogrzeb +Janusza odbył się w miniony piątek w Wejherowie Śmiechowie.

 

Wszystkim parafianom życzę dobrej niedzieli
i błogosławionego czasu radości spotkania z Papieżem Franciszkiem na polskiej ziemi.