XIX Niedziela Zwykła – 07 sierpnia 2016r.

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  • W poniedziałek wspomnienie Św. Dominika
  • We wtorek Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, Patronki Europy
  • W środę Święto Św. Wawrzyńca diakona i męczennika
  • We czwartek wspomnienie Św. Klary
  • W piątek wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego
 2. W środę Msza Św. wraz z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zostanie wyjątkowo odprawiona rano o godz. 9.00.
 3. Trwają prace przy odnowieniu naszego zaplecza parafialnego. W minionym czasie, dzięki życzliwości rodziny z naszej parafii – o czym już informowałem – wymieniono okna w refektarzu, położono tam nową posadzkę, wymieniono drzwi wejściowe oraz zakupiono niezbędny do funkcjonowania plebanii sprzęt AGD. Kolektę w przyszłą niedzielę chciałbym polecić ofiarności parafian na sfinansowanie tych zakupów oraz kontynuowanie prac remontowych. Jednocześnie bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie przejawy życzliwości i ofiarności ze strony parafian, dzięki którym można było już tak wiele prac wykonać w naszym kościele. Wszystkim za wszystko serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
 4. Rozpoczął się miesiąc sierpień. Miesiąc świąt Maryjnych i ważnych rocznic narodowych. Jest to także miesiąc trzeźwości. Zachęcam do podjęcia zobowiązań trzeźwościowych.
 5. U ministrantów przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego.

 

Wszystkim parafianom życzę błogosławionej niedzieli
i opieki Matki Najświętszej w wypełnianiu swoich codziennych obowiązków.