XXII Niedziela Zwykła – 28 sierpnia 2016

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
    • W poniedziałek wspomnienie Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela
    • We czwartek wspomnienie Błogosławionej Bronisławy
  2. Kończy się czas wakacyjnych wyjazdów i odpoczynku dzieci i młodzieży. W najbliższy czwartek rozpoczynamy Nowy Rok Szkolnej i Katechetycznej pracy. W tym roku w naszej szkole podstawowej o godz. 11.00 odbędą się Gminne Uroczystości Rozpoczęcia Roku Szkolnego. Serdecznie zapraszam dzieci oraz ich nauczycieli i rodziców na Msze Św. na rozpoczęcie roku szkolnego na godz. 10.00. Młodzież gimnazjalną i licealną zapraszam na Msze Św. na godz. 18.00.
  3. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem roku szkolnego w środę 31 sierpnia od godz. 17.30.
  4. Od czwartku rozpoczyna się miesiąc wrzesień – Msze Św. w tygodniu będą odprawiane o godz. 18.00.
  5. W tym tygodniu przypadają też dni Eucharystyczne I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00 wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Następnie o godz. 18.00 litania do NSPJ i Msza Św. wotywna o NSPJ. W I sobotę miesiąca od godz. 9.00 odwiedziny duszpasterskie u chorych. W I Niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 8.00 comiesięczne spotkanie Żywego Różańca i wymiana tajemnic.
  6. U ministrantów przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego.

 

Wszystkim parafianom życzę błogosławionej niedzieli
i obfitości łask Bożych w nowym tygodniu.