XXIII Niedziela Zwykła – 04 września 2016

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
    • We czwartek święto Narodzenia NMP. Serdecznie zapraszam w tym dniu na Msze Św. o godz. 17.00 wszystkie dzieci podczas której zostaną poświęcone ich przybory szkolne i tornistry. W czasie Mszy Św. odbędzie się też uroczyste zawierzenie dzieci naszej parafii opiece Matki Bożej. Natomiast po Mszy Św. o godz. 18.00 tradycyjne błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.
  2. We czwartek rozpoczęliśmy kolejny rok szkolnej i katechetycznej pracy. Rozpoczyna się tez przygotowanie przy parafii do przyjęcia sakramentu Eucharystii – I Komunia Św. i Bierzmowania ( dla młodzieży kl. II i III gimnazjum). Przypominam, że katechezy sakramentalne odbywają się przy parafii zamieszkania. Jeżeli ktoś chce by jego dziecko przystąpiło do sakramentu w innej parafii potrzebna jest stosowna zgoda proboszcza. Po Mszy Św. w zakrystii można odebrać deklarację przystąpienia do katechezy sakramentalnej zarówno do I Komunii Św. jak i Bierzmowania. W późniejszym terminie zostaną podane daty spotkań dla rodziców dzieci I-komunijnych i bierzmowanych. Termin I Komunii Św. to 14 maja 2017 r., natomiast termin bierzmowania zostanie podany przez Kurię Metropolitalną.
  3. Przypominam też, że każdy uczeń szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej musi posiadać Indeks Katechizacji. Jest on kościelnym dokumentem potwierdzającym uczestnictwo w szkolnym nauczaniu religii. Uczniowie powinni legitymować się indeksem w parafii w następujących okolicznościach: I Komunia św., Bierzmowanie, Sakrament Małżeństwa oraz gdy chcą pełnić funkcje rodzica chrzestnego. Indeks jest do nabycia w zakrystii po Mszy Św.
  4. W przyszłą Niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 10.00 dziękować będziemy dobremu Bogu za dar plonów – obędą się nasze parafialne dożynki. Serdecznie zapraszam wszystkich rolników z naszej parafii i ich rodziny do wspólnej modlitwy dziękczynnej za zebrane plony i bezpieczeństwo w czasie żniw.
  5. W przyszłą Niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na dalsze prace remontowe w naszej parafii. Za każdą złożoną ofiarę na ten cel już dziś składam wszystkim serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję także za ofiary składane indywidualnie a także za prace podejmowane wokół kościoła, za uporządkowanie domu parafialnego, za ułożenie kwiatów, posprzątanie świątyni oraz przystrzyżenie trawy wokół kościoła.
  6. U ministrantów przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego. Jest tez do nabycia Mały Gość Niedzielny z ciekawą grą edukacyjną o historii naszej Ojczyzny a także wrześniowy numer Naszej Parafii.

 

Wszystkim parafianom życzę błogosławionej niedzieli
i pełni sił do podejmowania swoich codziennych obowiązków.