Uroczystość Chrystusa Króla – 20 listopada 2016

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

  • W poniedziałek wspomnienie Ofiarowania NMP
  • We wtorek wspomnienie Św. Cecylii
  • We czwartek wspomnienie Św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy

 2. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończymy kolejny rok liturgiczny. Od przyszłej Niedzieli rozpoczynamy Adwent. Dziś też przed błogosławieństwem złoży Akt proklamacji Jezusa na Króla i Pana naszego życia.

 3. W miniony czwartek pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego przeżywaliśmy Srebrny Jubileusz naszej parafii. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości: sołtysom z Gowina i Ustarbowa, wszystkim, którzy ofiarowali dary zarówno na stół plebanijny jaki dla Ks. Arcybiskupa, kwiaciarni u Jasi za wystrój kościoła, paniom za posprzątanie po remoncie plebanii, panom za prace porządkowe, liturgicznej służbie ołtarza, organiście i chórowi z Gdyni, paniom w kuchni, dyrekcji, nauczycielom i Pani katechetce z naszej szkoły podstawowej, pocztom sztandarowym, strażakom a przede wszystkim Wam, moi drodzy, za liczny i żywy udział w tych uroczystościach. Wszystkim, za okazane serce i pomoc Bóg zapłać. Dziękuję też za słowa gratulacji i przekazany naszej parafii obraz od Wójta i Wice Wójta Gminy Wejherowo oraz list gratulacyjny od Pani Starosty Wejherowskiego.

 4. W tym tygodniu odbędzie się katecheza sakramentalna do I Komunii św. i do bierzmowania.

 5. W przyszłą Niedzielę gościć będziemy w parafii kleryków naszego Gdańskiego Seminarium Duchownego. W tym dniu modlić się będziemy o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne oraz naszymi ofiarami wspierać będziemy funkcjonowanie tej katolickiej uczelni naszej Archidiecezji.

 6. U ministrantów przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego.

 7. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności z naszej parafii +Zenona Kandzorrę l.44 z Gowina. Naszego zmarłego brata polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 

Wszystkim parafianom życzę dobrej niedzieli
i obfitującego w Boże błogosławieństwo nowego tygodnia.