II Niedziela Adwentu – 04 grudnia 2016

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

  • We wtorek wspomnienie Św. Mikołaja biskupa
  • W środę wspomnienie Św. Ambrożego biskupa i Doktora Kościoła
  • We czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

 2. Dziś I Niedziela miesiąca – po Mszy Św. o godz. 8.00 comiesięczne spotkanie Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

 3. Dziś w II Niedzielę Adwentu, obchodzimy dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie – naszymi modlitwami i ofiarami składanym przed kościołem do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie.

 4. Serdecznie zapraszamy wszystkich na Roraty – nasze codzienne oczekiwanie wraz z Matką Bożą na przyjcie Pana. Temat tegorocznych rorat związany jest z Trzechsetną rocznicą koronacji obrazu Jasnogórskiego – „W domu Królowej Maryi”. Roraty w poniedziałek, środę, czwartek i sobotę o godz. 6.45 – natomiast we wtorek i piątek o godz. 17.00.

 5. We czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu nie będzie Rorat o godz. 6.45. Msze Św. w tym dniu rano o godz. 10.00 i po południu o godz. 17.00 dla dzieci i 18.00. Zróbmy wszystko by w to ważne Święto Maryjne uczestniczyć we Mszy Św.

 6. Do naszych domów trafi poświęcony w ubiegłą Niedzielę opłatek na stół wigilijny. Opłatek można też otrzymać po Mszy Św. w zakrystii. Ofiary składane za opłatek przeznaczone są na uregulowanie kosztów związanych z malowaniem naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary.

 7. Ruszyła też akcja Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – Płomień Miłosierdzia. Świece Caritas można nabywać w zakrystii w cenie 6 zł mała i 16 zł duża.

 8. Rozpoczynający się rok liturgiczny jest Rokiem Św. Brata Alberta w 100 rocz. jego śmierci. Z tej okazji, kierując się wyobraźnią miłości można pod ołtarzem Miłosierdzia Bożego składać trwałą żywność, która zostanie przekazana SS. Albertynką z Wejherowa.

 9. U ministrantów do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego

Na czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana niech dobry Bóg obdarzy nas Swoim błogosławieństwem