III Niedziela Adwentu – 11 grudnia 2016

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

  • We wtorek wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  • W środę wspomnienie Św. Jana od Krzyża kapłana i Doktora Kościoła
  • We czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

 2. W ubiegłą Niedzielę w czasie obchodzonego dnia solidarności z Kościołem na Wschodzie – zebraliśmy do puszki na pomoc naszym rodakom żyjącym za wschodnią granicą 284 zł. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać

 3. Serdecznie zapraszamy wszystkich na Roraty – nasze codzienne oczekiwanie wraz z Matką Bożą na przyjcie Pana. Temat tegorocznych rorat związany jest z Trzechsetną rocznicą koronacji obrazu Jasnogórskiego – „W domu Królowej Maryi”. Roraty w tym tygodniu w poniedziałek, środę, czwartek, piątek i sobotę o godz. 6.45 – natomiast we wtorek o godz. 17.00. W tym tygodniu w piątek roraty zostały przeniesione na prośbę rodziców na godzinę poranną ponieważ po południu odbywa się w szkole tradycyjny kiermasz bożonarodzeniowy w którym uczestniczą dzieci.

 4. Do większości naszych domów trafił poświęcony opłatek na stół wigilijny. Opłatek można też otrzymać po Mszy Św. w zakrystii. Ofiary składane za opłatek przeznaczone są na uregulowanie kosztów związanych z malowaniem naszego kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary. Serdecznie też dziękuję Paniom oraz młodzieży za trud roznoszenia opłatków po parafii.

 5. Ruszyła też akcja Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – Płomień Miłosierdzia. Świece Caritas można nabywać w zakrystii w cenie 6 zł mała i 16 zł duża.

 6. Rozpoczynający się rok liturgiczny jest Rokiem Św. Brata Alberta w 100 rocz. jego śmierciZ tej okazji, kierując się wyobraźnią miłości można pod ołtarzem Miłosierdzia Bożego składać trwałą żywność, która zostanie przekazana SS. Albertynką z Wejherowa. Także za dobrowolną ofiarę można nabywać wykonane przez Siostry figurki gipsowe.

 7. U ministrantów do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego

Na czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana niech dobry Bóg obdarzy nas Swoim błogosławieństwem