IV Niedziela Adwentu – 18 grudnia 2016

 1. Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć:

  • Dariusz Krók kawaler z Borkowa Lęborskiego i Emilia Soboń panna z Gowina

 2. Rozpoczęliśmy ostatni – czwarty tydzień Adwentu i nasze bezpośrednie przygotowanie do przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Pamiętajmy aby do tego wydarzenia przygotować się przede wszystkim od strony duchowej. Okazja do spowiedzi św. przed Roratami – natomiast w środę 21 grudnia odbędzie się u nas spowiedź dekanalna – rano od godz. 9.00 i tutaj zapraszam wszystkie osoby starsze, niepracujące i po południu od godz. 15.30. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatni moment bo może okazać się, że nie będzie możliwości skorzystania z niej.

 3. Serdecznie zapraszamy wszystkich na Roraty. Roraty jeszcze w tym tygodniu w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 6.45 – natomiast we wtorek i piątek o godz. 17.00. Zakończenie Rorat w piątek o godz. 17.00.

 4. Do większości naszych domów trafił poświęcony opłatek na stół wigilijny. Opłatek można jeszcze otrzymać po Mszy Św. w zakrystii. Ofiary składane za opłatek przeznaczone są na uregulowanie kosztów związanych z malowaniem naszego kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary. W zakrystii też do nabycia świece Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – Płomień Miłosierdzia. Są jeszcze małe świece w cenie 6 zł.

 5. W najbliższą sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. W gronie najbliższych i przyjaciół zasiądziemy do wigilijnego stołu. Msza Św. Pasterka w tym dniu – pierwsza o godz. 21.30 na która zapraszam osoby starsze i rodziny z dziećmi i tradycyjna Pasterka o północy. Ofiary składane na tace w czasie Pasterki przeznaczone są tradycyjnie na Dom Samotnej Matki w Gdańsku Matemblewie.

 6. Msze Św. w dzień Bożego Narodzenia – pierwsza o godz. 10.00 i o godz. 12.00. Msze Św. w drugim dniu Świąt Bożego Narodzenia jak w każdą Niedzielę. W tym dniu swoje słowo kieruje do nas Rektor KUL a ofiarami wspieramy działanie tej katolickiej uczelni.

 7. Serdecznie dziękuję Panu stolarzowi Hincowi za odnowienie chrzcielnicy a także za zrobienie pulpitu do miejsca przewodniczenia. Bóg zapłać. Miło mi tez poinformować, że dzięki wsparciu udało się dokończyć założenie systemu alarmowego na plebanii a także założony został system całodobowego monitoringu m. in. także i naszego cmentarza parafialnego.

 8. Od 27 grudnia rozpoczynamy w naszej parafii tradycyjna wizytę duszpasterską – kolędę. Plan kolędy:

  • 27 grudnia – Ustarbowo wieś – od godz. 11.00
  • 28 grudnia – Ustarbowo wybudowanie – od godz. 11.00
  • 29 grudnia – Pętkowice bloki „Bykownia” i bloki wieś – od godz. 13.00
  • 30 grudnia – Pętkowice wieś – od godz. 13.00.

  Po Nowym Roku kolęda w Gowinie od strony Wejherowa.

 9. U ministrantów do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.