III Niedziela Zwykła – 22 stycznia 2017

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

  • We wtorek wspomnienie Św. Franciszka Salezego biskupa i Doktora Kościoła;
  • W środę święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła;
  • We czwartek wspomnienie Św. Tymoteusza i Tytusa biskupów;
  • W piątek wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza biskupa;
  • W sobotę wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu kapłana i Doktora Kościoła.

 2. W tym tygodniu Msze św. w dni powszednie sprawowane będą jeszcze o godz. 9.00. Gorąco zachęcam do udziału.

 3. Wczoraj odbyła się ostatnia kolęda. Dziś tzw. kolęda dodatkowa u tych osób, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć jej w wyznaczonym terminie. Osoby zainteresowane kolędą dodatkową proszę o zgłaszanie jej po Mszach Św. w zakrystii. Przy tej okazji chciałbym bardzo serdecznie podziękować za wspólną modlitwę w waszych domach rodzinnych, rozmowy, wszelkie przekazane sugestie dotyczące funkcjonowania parafii. Słowa szczególnego podziękowania kieruję pod adresem tych, którzy podjęli też nas poczęstunkiem a także zaoferowali swój czas i wozili po kolędzie. Bóg zapłać też za ofiary składane w ramach kolędy a przeznaczone na kontynuowanie prac remontowych w zabudowaniach kościelnych.

 4. W przyszłą Niedziele odbędzie tzw. sprawozdanie duszpasterskie za miniony rok 2016 oraz podsumowujące kolędy.

 5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego wraz z płytą Andrea Bocceliego.