IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 STYCZNIA 2017

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

  • We wtorek wspomnienie Św. Jana Bosko kapłana;
  • We czwartek święto Ofiarowania Pańskiego MB Gromnicznej;
  • W piątek wspomnienie Św. Błażeja;

 2. Po okresie kolędowym powracamy do normalnego funkcjonowania naszej parafii. Codzienna Msza Św. w tygodniu jest sprawowana o godz. 18.00. Powraca też katecheza sakramentalna do I Komunii Św. w poniedziałek o godz. 15.00 w szkole i we wtorek o godz. 8.50 oraz do bierzmowania w poniedziałek o godz. 17.00 w kościele i we wtorek w Ustarbowie.

 3. We czwartek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Boże Gromnicznej. Msze św. w tym dniu – rano o godz. 10.00 oraz po południu o godz. 17.00 i 18.00. Na Msze Św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci I-komunijne podczas, której nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Dzieci przynoszą swoje świece od chrztu św. Po Mszy Św. odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci I-Komunijnych. Ofiary składane w tym dniu na tace przeznaczone są na funkcjonowanie zakonów kontemplacyjnych w naszej Archidiecezji.

 4. W tym tygodniu przypadają Dnie Eucharystyczne – I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w I piątek od godz. 16.30 wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W I sobotę odwiedziny duszpasterskie u chorych od godz. 9.00.

 5. W piątek przypada też wspomnienie Św. Błażeja – który ma nas chronić od chorób gardła. Po Mszy Św. o godz. 18.00 specjalne błogosławieństwo Św. Błażeja.

 6. W przyszłą Niedzielę o godz. 13.00 Ks. Arcybiskup Metropolita Gdański odprawi w Luzinie w kościele MB Różańcowej Msze św. oraz poświęci nowe dzwony. Msza św. będzie transmitowana przez TVP Polonia o godz. 13.00.

 7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny.