I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 05 MARCA 2017

  1. Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć:

    • Ryszard Rychert, st. wolny z Gowina i Anna Gosz st. wolny z Gowina

  2. W minionym tygodniu przeżywaliśmy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Pragnę bardzo serdecznie podziękować O. Wojciechowi Bieszke za trud głoszenia tych rekolekcji, paniom prowadzącym codziennie modlitwę różańcową w intencji dobrego przeżycia tych rekolekcji, dyrekcji i nauczycielom naszej szkoły podstawowej za sprawne przyprowadzanie dzieci na nauki rekolekcyjne, p. Teresie za dbanie o kuchnie w czasie rekolekcji a przede wszystkim Wam, moi drodzy za liczny i gorliwy udział w tych rekolekcjach. Prośmy też przez wstawiennictwo Św. Józefa o duchowe owoce tego czasu dla rodzin naszej parafii.

  3. W okresie Wielkiego Postu serdecznie zapraszam do udziału w Nabożeństwach Wielkopostnych: Gorzkie Żale wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w każdą Niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00. Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 16.30; dla pozostałych wiernych o godz. 17.30.

  4. 3. Przystąpiliśmy do kolejnego etapu remontu pomieszczeń parafialnych. Co zrobiono? Wyremontowany został na plebanii pokój gościnny a także wymieniono okna w budynku plebanii – w łazience i na korytarzu. W czasie kolędy wiele osób mówiło o potrzebie budowy kapicy przedpogrzebowej, by w godnych warunkach pożegnać naszych zmarłych. Zrodził się pomysł przystosowania do celów kultycznych pomieszczenia znajdującego się w budynku domu katechetycznego, gdzie w dawnej salce zostanie przygotowane tzw. „oratorium” służące do modlitwy także przed pogrzebem oraz ogólnie dostępna toaleta. Rozpoczęto już prace w domu katechetycznym – wymieniono okna, jedno zamurowano, w przyszłym tygodniu zostaną wstawione nowe, większe drzwi. Jeżeli te prace cieszą się akceptacją parafian chciałbym prosić, by ofiary, które złożymy na tacę w przyszła Niedzielę przeznaczone były na kontynuowanie tych rozpoczętych prac. Za każdą ofiarę już dziś składam serdeczne Bóg zapłać.

  5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego oraz dla wielkopostny numer Naszej Parafii w cenie 2,50 zł.