V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 02 KWIETNIA 2017

  1. Dzisiaj przypada 12 rocznica powrotu do Domu Ojca papieża Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za dar tego Wielkiego Polaka dla Kościoła Powszechnego a także za to wszystko co Św. Jan Paweł II uczynił dla wolności naszej Ojczyzny. Dzisiaj też w Archikatedrze Oliwskiej Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź odprawi Mszę Św. dziękczynną z okazji 25-lecia powstania Archidiecezji Gdańskiej. Msza Św. będzie transmitowana przez telewizję Polonia.

  2. Jutro 3 kwietnia w naszej parafii odbędzie się spowiedź dekanalna przed Świętami Wielkanocnymi. Okazja do spowiedzi św. rano od godz. 8.30 i tutaj zapraszam wszystkie osoby starsze i tych, którzy nie pracują i są w domu a po południu od godz. 15.30 do 17.30. Proszę nie odkładać spowiedzi na ostatni moment tylko tak zaplanować czas, by skorzystać z tej okazji. Dzieci i młodzież do bierzmowania przychodzą w poniedziałek do spowiedzi tak jak w I piątek miesiąca. Odwiedziny duszpasterskie u chorych odbędą się w Wielką Środę 12 kwietnia od godz. 9.00.

  3. Puckie Hospicjum wraz z hospicjami Pomorza zaprasza do włączenia się w akcję Pola Nadziei na Pomorzu. Dzisiaj przed kościołem możemy dobrowolna ofiarą wesprzeć funkcjonowanie puckiego hospicjum.

  4. Trwają prace remontowe w przygotowywanym oratorium. Dziękuję bardzo za wspieranie tego dzieła modlitwą i ofiarami także składanymi indywidualnie. Ponawiam apel do osób – rodzin, które chciałby ufundować witraże do kaplicy. Chciałbym aby prace w oratorium zakończyły się do Świąt Wielkanocnych. Ofiary składane w przyszłą Niedzielę na tace przeznaczone będą na kontynuację tych prac. Już dziś dziękuję za zrozumienie tych potrzeb i wsparcie tego dzieła.

  5. W przyszłą Niedzielę – Niedziela Palmowa. Poświęcenie Palm na wszystkich Mszach Św. Procesja z palmami wokół kościoła w czasie Mszy Św. o godz. 10.00.

  6. Msza Św. dla mieszkańców Ustarbowa w tamtejszej świetlicy raz z obrzędem poświęcenia palm w sobotę 8 kwietnia o godz. 16.30.

  7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.