NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 23 KWIETNIA 2017

  1. Zapowiedzi przedślubne: Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Wiktoria Labuda, panna, z Gowinia i Grzegorz Nurek, kawaler z Gowina.

  2. Dziś zgodnie z apelem Episkopatu Polski przed kościołem zbierane są ofiary na pomoc mieszkańcom Aleppo w Syrii. Za okazane serce i wrażliwość – Bóg zapłąć.

  3. Raz jeszcze bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się przygotowania i godne przeżycie Triduum Paschalnego oraz Rezurekcji. Bóg zapłać.

  4. Dziś przeżywamy Niedziele Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus obiecuje tak wiele łask wszystkim, którzy dzisiaj będąc w stanie łaski uświęcajacej przyjmą komunię św. oraz w Godzinie Miłosierdzia złaczą się w modlitwie koronki do Bożego Miłosierdzia. Dziś specialne Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 w kościele a potem procesjonalnie przejdziemy do Oratarium Bożego Miłosierdzia, które zostanie uroczyście w tym dniu poświęcone by służyło wszystkim parafianom.

  5. W ubiegłą Niedzielę na pomoc dla p. Kielińskich, których dotknął dramat pożaru zebraliśmy 5285,17 zł. Pieniądze zostały komisijnie przeliczone i oficjalnie przekazane p. Kielińskim. Państwo Kielińscy za okazane serce i wrażliwość składają wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

  6. W poniedziałek o godz. 16.30 pierwsza w kościele próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Natomiast o godz. 18.30 pierwsze spotkanie w kościele dla młodzieży przygotowujacej się do bierzmowania.

  7. Od poniedziałku 24 kwiatnia (jeżeli dopisze pogoda) pragniemy przystąpić do prac związanych z malowaniem zewnetrznych ścian naszego kościoła. Serdecznie polecam te prace modlitwom naszych parafian, natomiast panów dysponujacych czasem wolnym zapraszam do włączenia się w te parace – szczególnie chodzi o dni, kiedy będziemy wypożyczać podnośnik do malowania hełmu i wieży. Liczę, że nie pozostaniemy obojętni na ten apel i znajdą się panowie chcący wesprzeć te prace. Osobą odpowiedzialna za przebieg tych prac jest p. Rafał Domaszk.

  8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego z bardzo ciekawym hitem filmowym Zmartwychwstanie.