III NIEDZIELA WIELKANOCNA 30 KWIETNIA 2017

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  • w poniedziałek wspomnienie Św. Józefa Rzemieślnika
  • w środę Uroczystość NMP Królowej Polski
  • we czwartek wspomnienie Św. Floriana – patrona strażaków
  • w sobotę Święto Św. Filipa i Jakuba Apostołów

 2. Dziś w całej Polsce odbywa się I Narodowe Czytanie Pisma Św. Jest to inicjatywa Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II. Może wrato dzisiaj w domu razem przeczytać choć fragment Pisma Św. i wspólnie je rozważyć.

 3. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj a wraz z nim nabożeństwo majowe, które sparwowane będzie codziennie o godz. 17.30 wraz z rozważaniem maryjnym a w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00.

 4. W środę 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Dziękując Bożej Opatrzności za dar wolności naszej Ojczyzny Msze Św. w tym dniu sprawowane są jak w każdą Niedzielę o godz. 8.00, 10.00 i 12.00.

 5. W ubiegłą Niedzielę na pomoc dla Syrii zebraliśmy 620 zł. Pieniądze zostały przekazane Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Za okazane serce i wrażliwość Bóg zapłać.

 6. We czwaretk o godz. 16.30 kolejna próba dla dzieci przed I Komunią Św. Natomiast po Mszy Św. O godz. 18.30 spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

 7. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w I piątek od godz. 16.30. W sobotę od godz. 9.00 odwiedziny duszpasterskie u chorych.

 8. Od poniedziałku rozpoczęliśmy prace przy malowaniu naszej światyni. Udało się wymalować spora część kościoła. Wszystkim, którzy odpowiedzieli na mój apel i ofiarowali swój czas by wesprzeć te prace składam wielkie Bóg zpałać.

 9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego.