WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 28 MAJA 2017

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  • w poniedziałek wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej
  • w środę Święto Nawiedzenia NMP
  • we czwartek wspomnienie Św. Justyna męczennika
  • w sobotę wspomnienie Św. Karola Lwangi i Towarzyszy męczenników

 2. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwo majowe do środy sparwowane jest codziennie o godz. 17.30 wraz z rozważaniem maryjnym a w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00. Od czwartku rozpoczyna się czerwiec a wraz z nim Nabożeństwo do NSPJ, które sprawowane będzie codziennie po wieczornej Mszy Św. a w Niedzielę po Mszy o godz. 8.00.

 3. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi Św. w I piątek od godz. 16.30 wraz z wystawienien Najświętszego Sakramentu. W I sobotę miesiąca odwiedziny duszpasterskie u chorych od godz. 9.00.

 4. 4. Bardzo serdecznie dziękuję parafianom, którzy przyczynili się do godnego przyjęcia w naszej parafii pielgrzymów z Kościerzyny – za upieczone ciasta, wody mineralne i soki a także za podjęcie dziś pielgrzymów obiadem i poczęstunkiem.

 5. 5. W najbliższą sobotę przypada Wigilia Zesłania Ducha Św. W tym dniu po wieczorenej Mszy Św. o godz. 18.00 do godz. 21.00 rozpocznie się w naszej świątyni czuwanie modlitewne przed tą Uroczystością. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkich parafian a szczególnie młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania. Adoracja zakończy się indywidualnym błogosławieństwen Najświętszym Sakramentem.

 6. 6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.