NIEDZIELA TRÓJCY ŚW. 11 CZERWCA 2017

 1. Zapowiedzi przedślubne: Sakrament małzeństwa pragną zawrzeć:
  • Agnieszka Hinca – panna z Gowina i Adam Dzięgelewski – kawaler z Wejherowa
  • Sandra Szymerowska – panna z Robakowa i Łukasz Paszki – kawaler z Gowina

 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  • w poniedziałek wspomnienie błogosławionych męczenników gdańskich: Mariana Góreckiego, Bronisława Komorowskiego Franciszka Rogaczewskiego kapłanów i Alicji Kotowskiej zakonnicy
  • we wtorek wspomnienie Św. Antoniego z Padwy kapłana i Doktora Kościoła
  • w środę wspomnienie Bł. Michała Kozala biskupa i męczennika
  • we czwartek Uroczystość Najświętrzego Ciała i Krwi Pańskiej
  • w sobotę wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego zakonnika

 3. W najbliższy czwartek Boże Ciało – Msze Św. w tym dniu rano o godz. 8.00 i o 10.30 po której wyruszy procesja do 4 ołarzy: proszę o przygotowanie ołtarzy przy ul. Kaszubskiej – obok kapliczki, u p. Faryniak, przy krzyżu przy ul. Wejherowskiej i przy remizie OSP. Proszę także o przygotowanie sztandarów i feretronów oraz baldachimu. Do udziału w procesji zapraszam dziewczynki sypiące kwiatki – próba we wtorek i środę o godz. 17.00 przy kościele, dzieci I-komunijne. Proszę także o dekoracje okien na trasie przejścia procesji a także strażaków z naszej OSP o zabezpieczenie trasy przejścia procesji. Na najbliższy piątek Ks. Abp udziela dyspensy od pokarmów mięsnych. W Boże Ciało o godz. 16.00 na Rynku w Wejherowie koncert dla rodzin organizowany przez Oazę Kościóła Domowego

 4. Trwa miesiąc czerwiec. Serdecznie zapraszam na Nabożeństwo do NSPJ, które sprawowane jest codziennie po wieczornej Mszy Św. natomiast w w Niedzielę po Mszy o godz. 8.00. We wtorek Msza Św. zostanie odprawiona rano o godz. 9.00 i po Mszy Św. Nabożeństwo Czerwcowe.

 5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego. Dziś też zbiórka do puszki na pomoc rodzinie syryjskiej w ramach naszego udziału w projekcie Rodzina-Rodzinie.

 6. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności z naszej parafii: +Pawła Mach l.89. Wieczny odpoczynek…