XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 CZERWCA 2017

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  • W środę przypada wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi zakonnika;
  • W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
  • W sobotę Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

 2. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Uroczystości Bożego Ciała – paniom za posprzątanie świątyni, kwiaciarni „U Jasi” za dekoracje kwiatową, dziewczynko sypiący kwiatki i im pomagającym, sztandarom parafialnym, Żywemu Różańcowi, niosącym feretrony, Strażakom za wystawienie sztandaru i za dbanie o bezpieczeństwo podczas przejścia procesji, p. Organiście i Liturgicznej Służbie Ołtarza. W sposób szczególny dziękuję za przygotowanie czterech ołtarzy: pierwszy – mieszkańcom ul. Kaszubskiej i Świętojańskiej, drugi – p. Faryniak i osobom wspomagającym ich, trzeci – mieszkańcom ul. Długiej i czwarty – Strażakom i mieszkańcom Ustarbowa.

 3. Trwa Oktawa Bożego Ciała – zapraszam do udziału w procesji codziennie do czwartku po Mszy Św. o godz. 8.00 w Niedzielę natomiast po Mszy Św. o godz. 8.00. Na zakończenie oktawy we czwartek poświęcenie wianków ziół i młodych pędów.

 4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy Św. o godz. 18.00 nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa i procesja wynagradzające wokół naszego kościoła. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje post.

 5. W piątek też dzieci i młodzież kończą kolejny rok szkolnej i katechetycznej pracy. Msza Św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci ze szkoły podstawowej w Gowinie w piątek o godz. 8.00. Natomiast młodzież gimnazjalna i licealna zapraszam na Mszę Św. na godz. 18.00 by podziękować Panu Bogu za miniony rok szkolny.

 6. W sobotę 24 czerwca o godz. 14.30 zostanie odprawiona Msza Św. dla mieszkańców Ustarbowa w tamtejszej sali sołeckiej. Natomiast sołectwo Robakowa zaprasza w tym dniu na festyn ku czci Św. Jana Chrzciciela – początek o godz. 14.30.

 7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny z najnowszą płyta zespołu Arka Noego.