XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 CZERWCA 2017

 1. Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć:
  • Dominika Dampc panna, rzym-kat. z Luzina i Łukasz Kustosz kawaler, rzym-kat z Gowina.

 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  • W środę przypada wspomnienie Św. Ireneusza biskupa i męczennika;
  • We czwartek Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła;

 3. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w Oktawie Bożego Ciała – dziewczynkom sypiący kwiatki, sztandarom parafialnym, Żywemu Różańcowi, niosącym feretrony i baldachim oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza.

 4. Trwa Oktawa Bożego Ciała – zapraszam do udziału w procesji codziennie do czwartku po Mszy Św. o godz. 8.00 w Niedzielę natomiast po Mszy Św. o godz. 8.00. Na zakończenie oktawy we czwartek poświęcenie wianków ziół i młodych pędów.

 5. W miniony piątek dzieci i młodzież zakończyli kolejny rok szkolnej i katechetycznej pracy. Serdecznie dziękuję nauczycielom, wychowawcom i katechetom za trud przekazywanej wiedzy a dzieciom i młodzieży życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. Wszystkim udającym się na letni wypoczynek życzymy pięknej pogody by nabrać sił do podejmowania swoich codziennych obowiązków. Witamy też wszystkich gości przybyłych na wakacje do naszej parafii. Pamiętajmy jednak, że czas wakacji nie jest czasem wolnym od Pana Boga.

 6. We czwartek przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Mszy Św. w tym dniu rano o godz. 10.00 następnie po południu o godz. 18.00 i 19.00. Ofiary składane w tym dniu na tace przeznaczone są a potrzeby Stolicy Apostolskiej jako tzw. Świętopietrze.

 7. W sobotę rozpoczynamy miesiąc lipiec. Msze św. w lipcu i sierpniu codziennie odprawiane są o godz. 19.00. W sobotę też od godz. 9.00 odwiedziny duszpasterskie u chorych. Natomiast w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00 comiesięczne spotkanie Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

 8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego