XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 02 LIPCA 2017

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  • W poniedziałek przypada Święto Św. Tomasza Apostoła;
  • We czwartek wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej;
  • W sobotę wspomnienie Św. Jana z Dukli

 2. Pamiętajmy, że Msze św. w lipcu i sierpniu codziennie odprawiane są o godz. 19.00.

 3. Trwa czas letniego wypoczynku. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. Wszystkim udającym się na wypoczynek życzymy pięknej pogody by nabrać sił do podejmowania swoich codziennych obowiązków. Witamy też wszystkich gości przybyłych na wakacje do naszej parafii. Pamiętajmy jednak, że czas wakacji nie jest czasem wolnym od Pana Boga.

 4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w tym dniu od godz. 17.30 wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

 5. Jak wiemy w tym roku przypada 100 rocz. objawień Matki Bożej w Fatimie. Od dzisiejszej Niedzieli rozpoczyna się w naszej parafii peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej z naszego diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku Żabiance. Figura, która gościć będziemy w progach naszych domów pochodzi z Fatimy a pobłogosławiona została przez Św. Jana Pawła II w 1997 r. Jak będzie wyglądała peregrynacja? Osoby chętne mogą zapisywać się na listę, która wyłożona jest w Oratorium. Figurę gościmy w naszym domu przez dobę – odbieramy ją po Mszy Św. z kościoła i przynosimy do kościoła następnego dnia 15 min. przed wieczorną Mszą Św. (chyba, że kilka rodzin mieszka w jednym budynku – można wtedy przekazać sobie figurę na miejscu). Osoby odbierające figurę w sobotę – przynoszą ją do kościoła w poniedziałek na wieczorną Mszę Św. Do figury dołączona jest Księga Pamiątkowa, w której możemy dokonać stosownego wpisu, plan adoracji w rodzinie oraz materiały pomocne w przybliżeniu orędzia objawień w Fatimie.

 6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego